fbpx
שירת העשבים לוגו

המוצרים שבחרת

מגוון מוצרים לגינה שלכם. הזמינו עכשיו

איך מנקים דשא סינטטי – המדריך האולטימטיבי לניקוי ותחזוקה

דשא סינטטי צבר פופולריות כאלטרנטיבה דלת תחזוקה לדשא טבעי והיום עיצוב גינות עם דשא סינטטי הוא עניין של מה בכך. העמידות שלו, המראה האטרקטיבי שלו והצורך המופחת בהשקיה ובכיסוח הופכים אותו לבחירה מושכת עבור בעלי בתים, עסקים ומתקני ספורט. עם זאת, כדי לשמור על מראה רענן ונקי של הדשא הסינתטי, צריך לדעת איך מנקים דשא סינטטי ומה נדרש כחלק מהטיפול והתחזוקה.

איך מנקים דשא סינטטי – ברמה השבועית

תחזוקה שבועית קבועה חיונית לשמירה על המראה הטוב ביותר של הדשא הסינתטי שלכם. על ידי הקדשת מעט זמן לניקוי פשוט בכל שבוע, תוכלו למנוע הצטברות של פסולת, לשמור על המראה של הדשא ולהאריך את תוחלת החיים שלו. להלן מספר שלבים שיש לבצע לצורך תחזוקה שבועית של דשא סינטטי:

 • סירוק הדשא: השתמשו במברשת בעלת סיבים רכים או במטאטא כדי לסרק בעדינות את סיבי הדשא. זה עוזר להסיר אבק ופסולת תוך שמירה על זקיפות עלי הדשא. הקפידו לסרק בכיוונים שונים כדי להשיג את המראה הטבעי ביותר.
 • הסרת פסולת ועלים: השתמשו במגרפה מפלסטיק או במפוח עלים כדי להסיר עלים, ענפים או פסולת אחרת שעשויים ליפול על הדשא. זה לא רק שומר על המראה הנקי של הדשא, אלא גם מונע צמיחה של עשבים שוטים ועובש.
 • שטיפה במים: שטפו קלות את הדשא בצינור כדי להסיר אבק או לכלוך שהצטברו. זה גם עוזר לשמור על סיבי הדשא במראה רענן. היזהרו לא להרטיב יתר על המידה, מכיוון שיותר מדי מים עלולים לגרום לבעיות ניקוז.

איך מנקים דשא סינטטי

איך מנקים דשא סינטטי – ברמה החודשית

בנוסף לתחזוקה השבועית, תחזוקה חודשית יסודית יותר יכולה לעזור להבטיח את אריכות הימים לדשא שלכם. להלן מספר שלבים שיש לבצע לצורך תחזוקה חודשית של דשא סינתטי:

 • ניקוי עמוק: תחזוקה חודשית יכולה לכלול ניקוי יסודי יותר באמצעות חומר ניקוי עדין המעורבב במים. יש למרוח את התמיסה על הדשא באמצעות מברשת בעלת סיבים רכים או ספוג, תוך התמקדות בכל האזורים שהוכתמו או התלכלכו. יש לשטוף את הדשא ביסודיות לאחר מכן כדי להסיר כל שאריות סבון.
 • טכניקות צחצוח צולבות: צחצוח צולב כולל צחצוח סיבי הדשא בכיוונים שונים כדי לעזור להם לשמור על מיקום זקוף. זה חשוב במיוחד באזורים עם תנועה רבה, שבהם הדשא עלול להפוך שטוח עם הזמן. יש להשתמש במברשת בעלת סיבים רכים כדי להימנע מנזק לדשא.
 • הבטחת ניקוז תקין: יש לבדוק את הדשא הסינתטי שלך לאיתור כל סימן לניקוז לקוי, כגון מים עומדים או כתמים רטובים. יש לטפל בכל בעיה מיד כדי למנוע עובש, טחב ובעיות אחרות שעלולות לנבוע מעודף לחות.
 • דשא סינטטי דגם פרתנון
  62.00

מבריש דשא סינטטי

ניקוי חזק ועוצמתי, אוסף את הלכלוך בקלות ומסרק את הדשא לריענון הסיבים.
המכשיר קל מאוד לתפעול ונוח לאחסון
רוחב הברשה 380 מ”מ
מתאים למשטחי דשא עד 300 מ”ר
נפח סל האיסוף: 45 ליטר
המכשיר כולל כבל מאריך מובנה באורך 15 מטר.

איך מנקים דשא סינטטי – חומרי ניקוי

כשזה מגיע לניקוי הדשא הסינתטי שלך, חשוב להשתמש במוצרים הנכונים כדי למנוע נזק והריסה של הצבע.. להלן מספר המלצות לתמיסות הניקוי הטובות ביותר לדשא סינתטי:

 • מוצרים מומלצים: יצרנים רבים מציעים מוצרי ניקוי מיוחדים המיועדים לשימוש על דשא סינתטי. מוצרים אלה בדרך כלל אינם רעילים ומתכלים ביולוגית, מה שהופך אותם לבטוחים הן לדשא שלך והן לסביבה. הקפד לעקוב אחר הוראות השימוש של היצרן.
 • תמיסות ניקוי עשה זאת בעצמך: אם אתה מעדיף אפשרות חסכונית יותר, אתה יכול ליצור תמיסת ניקוי משלך באמצעות תערובת של מים וסבון כלים עדין או חומץ לבן. יש לערבב כמה טיפות סבון או תמיסה של 50/50 מים וחומץ בבקבוק ריסוס, ולמרוח על הדשא לפי הצורך. יש לשטוף ביסודיות במים לאחר הניקוי כדי להסיר כל שאריות.
 • שיקולי בטיחות: ללא קשר לפתרון הניקוי שתבחרו, בדקו אותו תמיד על שטח קטן ולא בולט בדשא הסינתטי שלכם לפני שתמרחו אותו על כל הדשא. זה יבטיח שהמוצר לא יגרום לדהייה או נזק לסיבים של הדשא.

איך מנקים דשא סינטטי מלכלוך וחיידקים

תאונות קורות, וחשוב לדעת כיצד לנקות ביעילות כתמים, לכלוך ופסולת של בעלי חיים מהדשא הסינתטי שלכם. להלן כמה טיפים להתמודדות עם בעיות אלה:

 • טיפים להתמודדות עם כתמים ולכלוך: אם מתרחש כתם, פעלו במהירות כדי למזער את הסיכון להכתמה. ספגו כמה שיותר מהכתם בעזרת מטלית נקייה או מגבת נייר. אל תשפשפו את הכתם, מכיוון שזה עלול לגרום לו להתפשט ולחדור עמוק יותר לסיבים של הדשא. לכתמים עקשניים, השתמשו בחומר ניקוי עדין מעורבב עם מים או מנקה ייעודי לדשא סינתטי. שטפו היטב את האזור לאחר הניקוי.
 • איך מנקים דשא סינטטי משתן ופסולת בע"ח ביעילות: כדי לנקות פסולת מוצקה של בעלי חיים, השתמשו בשקית ניילון או כף כדי להסיר אותה מהדשא. לפסולת נוזלית, כגון שתן, פשוט שטפו את האזור במים. אם הריחות נמשכים, אתם יכולים להשתמש במנקה מבוסס אנזימים שנועד במיוחד להסרת פסולת של בעלי חיים. מוצרים אלה מפרקים את החיידקים הגורמים לריח ומותירים את הדשא הסינתטי שלכם רענן ונקי.
 • מניעת ריחות והצטברות חיידקים: ניקוי ותחזוקה קבועים יכולים לסייע במניעת ריחות לא נעימים והצטברות חיידקים על הדשא הסינתטי שלכם. בנוסף לניקוי שבועי וחודשי, שקלו להשתמש במבשם או מחטא לדשא כדי לשמור על הדשא שלכם בריח רענן ונטול מיקרואורגניזמים מזיקים.

טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת ניקוי דשא סינתטי

טיפול ותחזוקה נאותים של הדשא הסינתטי שלכם חיוניים לאריכות הימים והמראה שלו. עם זאת, ישנן כמה טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת ניקוי ותחזוקה של הדשא הסינתטי שלכם:

 • שימוש בכלים או במוצרים לא מתאימים: הימנעו משימוש במגרפות מתכת, מברשות בעלות סיבים קשיחים או חומרים כימיים קשים על הדשא הסינתטי שלכם, מכיוון שהם עלולים לגרום נזק לסיבים. במקום זאת, בחרו במגרפות פלסטיק, מברשות בעלות סיבים רכים ותמיסות ניקוי עדינות.
 • הזנחת תחזוקה שוטפת: אי ביצוע תחזוקה שוטפת עלולה לגרום לדשא הסינתטי שלכם להתלכלך, להסתבך ולא להיות מושך. קבעו שגרת ניקוי עקבית כדי לשמור על המראה הטוב ביותר של הדשא שלכם ולהבטיח את עמידותו לאורך זמן.
 • פגיעה בסיבים: בעת ניקוי הדשא הסינתטי שלכם, היו עדינים והקפידו לא לפגוע בסיבים. השתמשו במגע קל בעת צחצוח או גריפה, והימנעו מהפעלת לחץ או כוח מופרזים.

שאלות נפוצות לגבי איך מנקים דשא סינטטי

כדי לסייע לכם עוד יותר בתחזוקת הדשא הסינתטי שלכם, הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות על טיפול בדשא סינתטי:

 • באיזו תדירות עלי לנקות את הדשא הסינתטי שלי? תחזוקה שבועית, כגון צחצוח ושטיפה, מומלצת כדי לשמור על הדשא שלכם רענן ונקי. ניקויים חודשיים יסודיים יותר יכולים לסייע לטפל בכל כתם או לכלוך שעלולים להופיע עם הזמן.
 • האם אוכל להשתמש באקונומיקה או בחומרים כימיים קשים אחרים על הדשא הסינתטי שלי? מומלץ להימנע משימוש באקונומיקה או בחומרים כימיים קשים אחרים על הדשא הסינתטי שלכם, מכיוון שהם עלולים לגרום נזק ודהייה. בחרו במקום זאת בתמיסות ניקוי עדינות או במוצרי ניקוי המיועדים במיוחד לדשא סינתטי.
 • האם בטוח לחיות המחמד שלי לשחק על דשא סינתטי לאחר ניקוי? כל עוד אתם משתמשים במוצרי ניקוי לא רעילים ומתכלים ושוטפים היטב את הדשא לאחר הניקוי, אמור להיות בטוח לחיות המחמד שלכם לשחק על הדשא.
 • כיצד אוכל למנוע צמיחת עשבים שוטים בדשא הסינתטי שלי? תחזוקה שוטפת, כגון הסרת פסולת ועלים, יכולה לסייע במניעת צמיחת עשבים שוטים. אם בכל זאת מופיעים עשבים שוטים, השתמשו בקוטל עשבים על בסיס מים או התייעצו עם איש מקצוע לקבלת ייעוץ לגבי הסרת עשבים שוטים בצורה בטוחה.

ניקוי ותחזוקה נאותים של הדשא הסינתטי שלך חיוניים להבטחת אריכות ימיו ולשמירה על המראה האטרקטיבי שלו. על ידי ביצוע העצות והשיטות המומלצות המפורטות במדריך זה, תוכל לשמור על הדשא המלאכותי שלך רענן ונקי במשך שנים רבות. זכור, עקביות היא המפתח בכל הנוגע לטיפול בדשא מלאכותי, לכן הקפד ליצור שגרת ניקוי קבועה ולטפל בכל בעיה במהירות. עם הגישה הנכונה ומעט מאמץ, הדשא הסינתטי שלך ימשיך להיות תוספת יפה ופונקציונלית למרחב החיצוני שלך.

לחצו לקריאה נוספת על – תכנון גינה במרפסת – יצירת גן עדן עירוני

דרג עמוד זה post
איך מנקים דשא סינטטי

עיון מהיר בכתבות נוספות